havajské učení o přijetí zodpovědnosti za svůj život

Ho´oponopono je název starého havajského učení a znamená „vylepšit, vyčistit, napravit chybu“. Jde o proces uvolňování, odpuštění a čištění, který pro dnešní účely aktualizovala Morrnah Nalamaku Simeona, kahuna Lapa’au, jmenovaná v roce 1983 Žijícím pokladem Havaje…

Základní myšlenkou metody, je převzetí 100% zodpovědnosti za vše, co se děje v mém životě, ve mě i kolem mě. Naše myšlenky vytvářejí naši realitu. To, co se vám v životě stane, není vaše vina, ale vaše zodpovědnost. Patří sem i to, co říkají, dělají nebo si myslí druzí a objeví se to ve vašem životě. Když přijmete veškerou zodpovědnost za vše, co se objeví ve vašem životě, pak se vás týkají všechny problémy druhých lidí, kteří vás vyhledají. A cokoli potkáte, to můžete uzdravit.

Máte moc vyléčit cokoliv, co vám vstoupí do cesty. Vše výše jmenované může být léčeno, ať se to k vám dostalo jakýmkoliv způsobem. Když to dokážete cítit, dokážete to i vyléčit a to skrze sebe

Metoda zahrnuje „čištění“ sebe sama a svého podvědomí od všech negativ, aby člověk mohl vidět změny v ostatních. Když se postaráte o své vlastní potíže, odezní i u jiných.

A teď to nejdůležitější – jsou to čtyři věty/slova, které mění svět…

Miluji tě

Omlouvám se

Prosím odpusť mi

Děkuji Ti

Tím, že neustále opakujeme slova: omlouvám se, prosím odpusť mi, miluji tě, děkuji Ti očišťujeme dluh, který na své duši máme – činy dávno minulé.

Podle Dr.Lena je třeba pro léčení věcí z „vnějšího světa“ postupovat takto: Nejdříve směrem k danému problému řekněte “Omlouvám se“ a “Prosím, odpusť mi.“ „Omlouvám se“ říkáte, abyste uznali, že se něco stalo a že si uvědomujete, že to není dobré. Tím, že říkáte “Prosím, odpusť mi“, si uvědomujete možné chyby, křivdy a bolesti, jež jste se mohli dopustit. Odpouštíte sami sobě. Současně žádáte o odpuštění Božskou mysl/Vesmír, jejíž součástí je vaše mysl.

Pak opakujete “Miluji tě“ a “Děkuji ti“. Slova “miluji tě“ rozproudí zablokovanou energii. Vyjadřují vaši lásku ke svému vědomí a současně, pokud se tak Božská mysl rozhodne, vyjadřují její lásku ke všemu stvořenému. Když po tomto výroku vyslovíte “děkuji ti“, vyjadřujete vděčnost. Vyjadřujete víru, že problém bude vyřešen pro nejvyšší dobro všech zúčastněných. Děkuji Ti“ je výraz vděku a pokory za vše, co mě potkalo. Vyjádřením upřímného vděku i za věci, jež mě zranily, ublížily, způsobily nepříjemnosti, strach i bolest dokazuji, že si uvědomuji hodnotu všech věcí, které mě obklopují, nejenom hmotných, ale i zkušeností a situací

Dr. Hew Len je označován za nejpodivuhodnějšího terapeuta světa. Dokázal totiž uzdravit i ty zdánlivě nevyléčitelné a psychicky narušené pacienty, vězně a vlastně každého, aniž by se s ním kdy setkal. O doktoru Hew Lenovi a jeho neznámé havajské technice Ho´oponopono se začalo mluvit před několika lety, kdy uzdravil pacienty psychiatrické léčebny v Honolulu, aniž by se s nimi setkal osobně. Jakmile ho zaregistroval známý podnikatel Joe Vitale (můžete ho znát například z filmu a knihy Tajemství) a napsal o něm knihu Svět bez hranic, stala se z tohoto již postaršího pána přímo legenda.

Zjednodušeně řečeno, doktor Hew Len léčí své pacienty jednoduchou formulkou: slovy Miluji tě. Omlouvám se. Prosím, odpusť mi. Děkuji ti. Ano, čtete dobře. Prostě jen vymazával programy v nevědomí, přijímal všechny pacienty i okolnosti do svého srdce.

A jak zapojuji do svého života Hoponopono já?

Nejčastěji v situacích, kdy mě někdo, něco nebo nějaká situace vyvede z míry, naštve a donutí mě k emoci nespokojenosti, vím, že se mě to týká a mám za tuto situaci zodpovědnost. Abych mohla změnit tuto emoci, která se mi nelíbí, vždy ihned začnu s odříkáváním v duchu této „mantry“ -MILUJI TĚ-OMLOUVÁM SE-PROSÍM,ODPUSŤ MI-DĚKUJI TI- … stále dokola a neustále, dokud v sobě nepocítím úlevu,  „klid a mír“…ale pozor,  toto odříkávání  nepatří „tam tomu“, ale mě, Mému já a mému srdci!!!

Já osobně si opakuji tato slova skoro celou cestu při řízení auta, nebo v čekání ve frontě, při tom, když si maluji, prostě „čistím, čistím, čistím“…

Snažím se čistit i ty „velké“ světové věci , jako je násilí, hlad, umírání, nemoci… i ty se mě týkají, pokud mě vnitřně rozzlobily.  Můžeme sebe, a tím pádem i ostatní a svět kolem, jednoduše očistit od tohoto všeho, co nás trápí, bere sílu i náladu …

Za svůj život si můžu jen Já sama,  mohu si jej  tedy změnit jen Já a to je pro mě velmi uklidňující a osvobozující

A nezapomeňte, je důležité to, co z nás „jde ven“, protože to se k nám jako ozvěna zase vrací. Vždy máte sílu a možnost učinit jakoukoliv změnu tím, že změníte způsob vlastního myšlení-záření .

Přeji krásný den, Jana

P1040506