Podle čínského kalendáře vstupujeme do roku ohnivé Opice v neděli 7. Února a to cca kolem 23,00. Opice převezme pomyslné žezlo od romantické, jemné a citlivé Kozy.

V roce 2016 budou vládnout mimo jiné tyto hlavní energie: 1. Opice (která patří k takzvaným kovovým zvířatům čínského zvěrokruhu) a 2. Element Ohně – proto tento rok budeme hovořit o „Ohnivé Opici“ (přívlastek „ohnivá“ získává právě podle daného elementu roku)

A v jakém duchu se ponese rok 2016, tedy ROK OHNIVÉ OPICE?

opice 4

TENTO ROK BUDE HLAVNĚ VE ZNAMENÍ PŘÍLEŽITOSTÍ, FINANCÍ, ZAMĚŘENÍ SE NA SVÉ POTŘEBY, NOVÝCH NÁPADŮ, MYŠLENEK, AKCE, PRAVIDEL.

S nástupem Opice přichází 3 kovové roky. S energií Kovu se pojí zejména řád, pořádek, pravidla. Kov je také energie imunity a zdraví, proto by měl tento rok přát Vašemu zdraví. Kov je zaměřen na detail a preciznost – využijte toho. V tomto roce si také vše raději kontrolujte.

Oheň Opici přinese a dodá vášnivost, zápal a zaujetí. Letos bychom měli využít příležitostí a měli bychom díky Opici také i vědět,  jak na to. Rok 2016 by měl být díky Ohni aktivní, jděte do akce. Oheň je také o naplnění, proto bude důležité dělat hlavně to, co Vás naplňuje, co Vám dělá dobře a přináší radost – té zkuste prožívat letos pokud možno co nejvíce. Oheň a Kov posilují a pozdvihují duchovní energie, využívejte hodně své intuice. Oheň je maximální aktivní (jangová) energie, která vám dodá sílu a energii k tomu, abyste se mohli pouštět i do poměrně náročných aktivit. Dodá vám vášeň, zaujetí, sílu emocí a nadšení. Jen pozor energie Ohně přináší také lpění na věcech, majetku, lidech, úspěchu, slávě….

A co dodá do tohoto roku sama Opice?  Říká se, že rok Opice přináší vždy mnoho nového, nekonvenční způsoby a metody řešení. V tomto roce bude možné snad úplně všechno J. Hbitá, bystrá, agilní Opice se hned tak nevzdává, nedá pokoj, dokud nevyzkouší všechny možnosti.  Úspěšné budou i jindy zcela nemožné podniky a spekulace, objeví se spousta nových nápadů, bude se hojně improvizovat. Dodá také chytrost a rychlou orientaci, jak si s každou aktivitou poradit.

Bude to zábavná, vzrušující doba, která dá každému příležitost, aby zkusil štěstí ve hře. Proto se zapojte a snažte se svou příležitost nepromarnit. Nemělo by docházet k žádným přímým konfrontacím, jelikož Opice se umí svým omylům a neúspěchům zasmát a v dalším kole je již obratnější. Jedno je však jisté, tento rok bude mimořádným krokem vpřed. Všichni se budeme řítit na plný plyn vpřed a dokonce, ani když sami nevyvineme přílišnou snahu, budeme unášeni na vlně přirozeného talentu Opice.

 

Pozor, Opice Vás může svádět k hazardu, spekulacím a riskantním, ale chytrým a vynalézavým řešením. Pokud dokážete být rychlí a pohotoví, když jste na tahu, úspěch Vás nemine. Tento rok se zaměřte hlavně sami na sebe, zaměřte se zejména na svůj život –  pro někoho to bude zaměření se na rodinu nebo kariéru či vztah, budoucnost, rozvoj, zázemí, domov….všechny tyto oblasti jsou důležité a je třeba je mít co nejvíce v rovnováze.

 opice 5

Opice přichází s chytrostí, umí si velmi rychle poradit téměř se vším a v každé situaci, umí přicházet na to jak věci uskutečnit. Umí sama velmi rychle hledat vhodná řešení, která jsou nejlepší a nejefektivnější – využijte k tomu tuto energii, jak něco udělat. Umí být také prospěchářská, bude hledat příležitosti. Tento rok je hodně o příležitostech – Opice vám je bude ukazovat, ale nezapomeňte, že jste to vy, kdo se jich musí chopit a využít je. Příležitosti budou také v oblasti peněz, všímejte si jich a využívejte je. V roce Opice byste měli umět zhodnotit, co jste vytvořili v letech předešlých. Letošek je o tom, jak co nejvíce využít pro sebe toho, čeho jste v minulosti dosáhly, stavět vše na vlastních zájmech, co vy potřebujete, co je pro vás dobré.

Jelikož se Opice umí velmi dobře presentovat, ráda se ukazuje a předvádí, je tento rok více než ideální ke zviditelnění se.  Jen pozor, ať jste si tím, kde se chcete zviditelnit jisti, že to je skutečně dobré, že sklidíte úspěch. Další vlastností Opice je, že je velice hravá, proto se snažte co nejvíce věcí v životě snažit se dávat do roviny hry a zábavy. Opice nemá ráda problémy, když ji něco nebaví, tak od toho odchází pryč – ráda od problémů utíká. Díky tomu můžete být tento rok trošku přelétaví a odskakovat k jiným činnostem. Letos můžete hodně využívat hlavně logické uvažování, více přemýšlet, ověřovat a kontrolovat.

Opice milujte pochvalu a uznání, pro to je schopna udělat cokoli. Letos tedy hodně chvalte, bude to silně motivační.  Ale snažte se také dělat co nejvíce toho, za co můžete dostat uznání a ocenění vy. I letos bude přát společnosti. Opice ráda také chodí do společnosti, ale má to většinou nějaký důvod, už z toho chce něco získat. Společnost by ji měla něco přinést.

PARTNERSKÉ VZTAHY, SEXUALITA – Opice je zaměřená na to, co ji se líbí, a ne až tak co se líbí partnerovi, takže zde mohou vznikat konflikty. Doporučuji vzájemně se chválit, obdivovat se, hrát si. Pozor také, abyste neupřednostňovali vlastní zájmy nad zájmy partnera. Pozor, hrozí také přelétavost, pokud se partneři budou nudit, pak mohou jít jinam za zábavou. Ve vztazích se můžeme dočkat žárlivých scén i bláznivých vyznání lásky.

opice 3

BYZNYS: V této oblasti se budou objevovat příležitosti. Ochraňujte si, co už máte vybudováno, pojišťujte si, co už máte. Opice hledá a zaměřuje se spíše na krátkodobé cíle, hledá spíše ty malé věci, díky kterým může dojít k aktuálnímu cíli. Pozor energie Opice vás může strhávat od věcí, které vás nebaví, proto vždy si cestu vyvažte hrou či odměnou.

BYDLENÍ: Zde se bude klást důraz na uzavření se, ochranu, funkčnost a čistotu. Proto, co je rozbité a nefunkční, toho je potřeba se zbavit. Opici to velmi irituje a bere ji to energii. Snažte se také mít ve věcech pořádek, udržovat své domovy čisté. Vytvářejte si hezké, pevné rodinné zázemí. Užívejte si teplo domova.

ZDRAVÍ: Po zdravotní stránce mohou být častější problémy s žaludkem a respirační choroby. Energie bude ovlivňovat také kovové orgány, tedy plíce a tlusté střevo. Letos si zkuste nebrat nic, co nezvládnete, co byste takzvaně neudýchali.

opice 1

Každá mince má však 2 strany. I rok 2016 bude mít své negativní vlivy. Jedním z nich je, že Opice utíká před problémy. Nechce je řešit, bude tedy třeba, abyste ji  přesvědčili hrou, pak Vám může krásně pomoci se řešením vašich záležitostí, že Vám ukáže „JAK“ je řešit. Věci se budou řešit rázněji, důrazněji, jen tak něco neprojde. Energie tohoto roku může přinést také řadu otřesů jak zemských (zemětřesení, sesuvy půdy, požáry), tak politických včetně skandálů ve velkých korporacích, ohrozit politickou stabilitu světa a krach akciového trhu. Proto si své investice vybírejte opravdu pečlivě. V tomto roce se může hodně lidí snažit urvat co nejvíce pro sebe tím, že se budou snažit někoho převézt. Opice nesnáší lež, podvody, tak nedělejte nepravosti. Opice vše hned pozná. Letos se Vám vůbec nemusí chtít jit do věcí, co Vás nebaví – bude nutné do toho vložit naši energii. Nevrhejte se do ničeho, do čeho cítíte, že se vám nechce. Letos se naučit říkat ne, pokud cítíte, že to pro vás není dobré. Bude to pravděpodobně nestabilní a dynamický rok. Čeká nás cesta, která spíš než jako piknik bude vypadat jako pořádné dobrodružství či jízda na horské dráze, ale určitě to bude stát za to. Uvědomíme si, že mnoho ze zaběhnutých systémů, názorů nebo postupů nefunguje a že přišel čas začít jinak a nově. V roce Opice by mělo být dosaženo pokroku. Celkově můžeme očekávat obrovský nárůst kreativity a skvělé výsledky v oblasti vědy a techniky. Mějte na paměti, že toto je potenciál roku 2016. Ať je předpověď roku 2016 pro vaše znamení lepší nebo horší, vždy jste vy pány svého osudu. Jakákoliv prognóza nemůže nahradit vaše osobní rozhodnutí a ani to, jakým způsobem se bude váš život a štěstí rozvíjet díky vaší osobní práci. Informace uvedené výše jsou určeny pro vaši informaci a lepší orientaci ve vašem každodenním životě. Přeji Vám mnoho štěstí a úspěchu v tomto dynamickém roce.

Zdroj: http://www.zivotvesvychrukou.cz/rok-2016-ohniva-opice/